خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

چه کسی می خواهد منو تو ما نشویم؟

   «پس بدان در امت اسلام، هیچ‌کس همانند من وجود ندارد که به وحدت امت محمد(ص) و به انس گرفتن آنان به همدیگر، از من دلسوزتر باشد. من در این کار پاداش نیک و سرانجام شایسته را از خدا می‌طلبم و به آنچه پیمان بستم وفادارم، هرچند تو دگرگون شده و همانند روزی که از من جدا شدی نباشی»(نهج‌البلاغه - نامه 78، جواب نامه ابوموسی اشعری پیرامون حکمیت)

  VahdateMoslemin

  «تا وحدت کلمه نباشد، تا روسای اسلام وحدت کلمه در خودشان ایجاد نکنند، تا فکر نکنند بر بدبختی‌های ملت اسلام، بدبختی‌های اسلام، بدبختی‌های احکام اسلام، غربت اسلام، غربت اسلام و قرآن کریم، سیادت نمی‌توانند بکنند.باید فکر کنند، عمل کنند، تا سیادت کنند و اگر این مطلب را انجام بدهند، سید دنیا خواهند شد. اگر اسلام را آن طوری که هست به دنیا معرفی کنند و آن طوری که هست عمل بکنند، سیادت با شماست، بزرگی با شماست، «العزه لله و لرسوله و للمومنین»(صحیفه نور، ج 1، ص 121 )

  قرآن می فرماید: «محمّد رسول الله و الّذین معه اشدّاء علی الکفّار رحماء بینهم»… رحماء بینهم، یعنی در بین خودشان که هستند دیگر خاکریز نرم است، انعطاف وجود دارد اینجا دیگر آن شدت و آن صلابت نیست. اینجا باید دل داد و دل گرفت. اینجا باید با هم با تعاطف رفتار کرد. (امام خامنه ای)

   زمانی که اشتراکات زیادی بین امت مسلمان وجود دارد، کج سلیقگی است اگر بخواهیم بر روی اختلافات مانور داده و از طرفی موجبات تضرر زندگی دینی و اجتماعی خود و دیگران را فراهم آورده و از سوی دیگر به جماعتی که چشم دیدن استقلال، آزادی و نظام جمهوری اسلامی را ندارند برای به بار نشستن برنامه هایشان نخ بدهیم.

  Vahdat01

  به بیانی دیگر باید راه را یافت و مسیر و مقصد را در ذهن تداعی کرد و با سنجش و ارزیابی به مقام تحلیل رسید که دوستی، مودت و وحدت امت اسلامی به نفع چه کسانی است و تفرقه، نفاق و اصرار بر روی حقانیت هر یک از طرفین، موجبات خوش خوشان چه گروهی از افراد جامعه جهانی شده و خواهد شد؟

  Vahdat03

  مشکل اساسی و چوبی که همواره لای چرخ وحدت امت اسلامی قرار دارد این نکته است که فرد یا افراد و گروهی همیشه ساز خود را می زنند و بر زبانشان لبیک یا امام، مطیع رهبر، از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن، مدام تکرار می شود اما در عمل زمانی که همین رهبر می گوید وحدت، می گویند نه، این حق است و ما کتمان حق نمی کنیم! افرادی که از پیامبر هم پیامبرتر می شوند.

  Vahdat04

  امروزه حق این است که دشمنت را بشناسی و دم در خانه ات، در کوچه و بازار و در میادین شهر آن را ببینی که حضور دارد و کارگرانش از صبح تا شب بدون وقفه و ۲۴ ساعته مشغول کارند.حق امروز از تو این را می طلبد که دست در دست برادر دینی ات بدهی و ایادی تکفیری و افراطی ای که در ظاهر شبیه به تو و در باطن ۳۶۰ درجه مخالف تو هستند را رسوا کنی چرا که انحصار رسانه ای غرب نمی گذارد که باطن تو به جهان ارئه شود و مردمانشان نیز همین ظاهر را از تو به یادگار دارند.

  Vahdat05

  بعید است که ندانی دشمنان مکار با لباس روحانیت و به اسم شیعه لعن و نفرین می فرستند بر مقدسات اهل تسنن و همان دشمن، دیگرانی را نیز دور خود جمع می کند با همان لباس و این بار به اسم سنی، لعن و نفرین می فرستد بر مقدسات تشیع و تو در میان این دو گزینه اگر به ریسمان وحدت و برادری چنگ نزنی، می شوی سرباز گوش به فرمان و بی جیره و مواجب یکی از آن دو گروه و در خدمت دشمن.

  Vahdat06

  در اسلام تمام ابزار و مباني تحقق وحدت بيان شده است. قرآن کريم نيز با صراحت تمام اهميت اين مسئله را براي امت اسلامي با آيه «واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا» بيان کرده است لذا اين تکليف بر مسلمانان است که به «حبل‌الله» اعتصام کنند و چنگ بزنند و در روايات و احاديث مختلف نيز بيان شده است که «حبل الله» همان «ولايت» است که مي‌تواند وحدت جامعه را حفظ کند.انقلاب اسلامي نيز با همان نگاه حضرت امام(ره) مبني بر «وحدت کلمه، رمز پيروزي است» از همان ابتدا وحدت امت اسلام را يکي از ‌آرمان‌هاي خود قرار داده بود تا بتواند جامعه اسلامي را شکل ده با توجه به حوادثي که در دنياي امروز و بويژه در جهان اسلام رخ داده است به نظر مي‌رسد توطئه صهيونيست‌ها در ايجاد تفرقه در جهان اسلام به دنبال نقشه انگليسي‌ها در قالب «تفرقه بينداز و حکومت کن» به شکل جدي‌تر و خصمانه‌تري در صحنه عملي دنبال مي‌شود طي سال‌هاي اخير ما شاهد هستيم اسلام‌هراسي طراحي شده توسط استکبار و صهيونيسم تبديل به شيعه‌هراسي و جنگ ميان شيعه و سني شده است.براي اينکه ما بتوانيم عملا در ميدان مبارزه با تفرقه‌افکني‌ها، اسلام‌ستيزي‌ها و شيعه‌هراسي‌ها موفق باشيم بايد از شيوه و روش‌هاي قرآني بهره بگيريم که مهمترين آن «دشمن شناسي» است.

  به راستی که وحدت همراه با بصیرت راهگشا و راه حل بسیاری از مسائل روز دنیای اسلام است و رسوا ساختن ایادی دشمن از ساخته و پرداخته ی دست خودشان تا به ظاهر مسلمانی که با قدرت نفتی خود همان اقدامی را می کند که دشمن می پسندد، امری بسیار سهل الوصول است زیر پرچم وحدت به یاری خداوند متعال، ان شاءالله.


  این مطلب تا کنون 13 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : وحدت ,اسلام ,اسلام، ,جهان ,جامعه ,بيان ,جهان اسلام ,اینجا باید ,اسلام، غربت ,اسلام، بدبختی‌های ,وحدت کلمه ,
  چه کسی می خواهد منو تو ما نشویم؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر